warning icon
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!

Firma Nauti oferuje jacht Focus 730 na dowolnym etapie zabudowy. Projekty realizowane są pod indywidualne zamówienia klienta. Elementy zabudowy wersji szkieletowej Focusa 730 wykonywane są w formach.co zapewnia stabilność kształtu. Gotowe jachty wykonane w naszej firmie posiadają certyfikat CE z kategorią projektową C. Światowej klasy surowce oraz profesjonalizm pracowników zapewniają doskonałą jakość finalnego produktu. Zasięgnij opinii o naszej stoczni u konstruktora: j.piesniewski@aster.pl

Focus 730 to bezpieczny, łatwy w obsłudze i niezawodny jacht przeznaczony zarówno do regat jak i żeglugi rodzinnej. Bazując na doświadczeniach z poprzednich, mniejszych wersji Focusa, udoskonalono kształty kadłuba, by przy zachowaniu maksimum bezpieczeństwa zwiększyć osiągane prędkości.

Dzięki podniesieniu wolnej burty, niewielkiemu backdeckowi i łukowato wygiętej nadbudówce uzyskano wysokość pozwalającą swobodnie oprzeć się o burtę bez obaw o uderzenie głową o półpokład. Nie ucierpiała na tym bryła kadłuba i pokładu, której konstruktor Jerzy Pieśniewski nadał dynamiczny, harmonijny i nowoczesny design. Wnętrze nowego Focusa 730 jest idealnie dopasowane, a ciepłe i jasne kolory tapicerki sprzyjają dobremu samopoczuciu. Dostęp światła możliwy jest dzięki dużym, wklejanym oknom na ścianach nadbudówki. Znaczny dostęp światła zapewnia również suwklapa oraz sztorcklapa wykonane z półprzezroczystych materiałów (pleksi, poliwęglan).

Jacht w wersji podstawowej posiada 5 koi stałych oraz 1 rozkładaną.

Ukształtowanie kambuza zapewnia swobodę w wykonywaniu prac kuchennych. Po przeciwnej stronie kambuza umiejscowiono kabinę sanitarną wyposażoną w toaletę chemiczną. Nowy Focus 730 to duża przestrzeń dzięki inteligentnemu zagospodarowaniu wnętrza.

Obszerny kokpit o długości 2,20m bez trudu pomieści 6 osobową załogę. Liczne powierzchnie przeciwpoślizgowe i stoprelingi zapewniają podparcie w każdych warunkach żeglugi. Podstawowym ożaglowaniem jachtu jest fok 9,8 m2 na sztywnym sztagu, rolowany oraz grot 16,8 m2. Wszystkie szoty, fały i pozostałe regulacje sprowadzone są do kokpitu. Kładzenie 9 m masztu (10 m w wersji regatowej) ułatwia bramka z talią.

Jacht dostępny jest w wersji z mieczem obrotowym lub szybrowym. Niewielka waga jachtu oraz szerokość “drogowa” (2,5 m) umożliwiają jego transport za samochodem osobowym. Poza wieloma niewątpliwymi zaletami Focus 730 posiada przede wszystkim duszę i żeglarskie zacięcie.
Jeśli chcesz, żeby inni oglądali Twoją rufę, to Focus 730 jest doskonałym wyborem.

 730_exterior (18)

loading
×